O klubie

Wszystko zaczęło się, gdy obejrzeliśmy anime Akagi i okazało się, że mahjong to całkiem ciekawa gra (chociaż nie do końca rozumieliśmy jej zasady to świetnie się bawiliśmy). W ten sposób chcąc zrozumieć o co dokładnie chodziło  poszukaliśmy trochę materiałów i osób, które nauczą nas jak grać. W ten sposób narodziła nam się tradycja spotkań co tydzień, na których zajmowaliśmy się grą, gadaniem o głupotach i kiepskimi żartami. Po pewnym czasie okazało się, że czasem nie wszyscy mogą się spotkać w umówionym terminie, więc zaczęło się wprowadzanie nowych graczy i granie w zastępstwie. Po pół roku takiego stanu rzeczy zaczęliśmy kombinować jak sprawić, żeby za każdym razem można było zasiąść przy pełnym stole – tak oto wymyśliliśmy, że warto byłoby stworzyć klub, który umożliwiłby grę z nowymi ludźmi oraz wprowadzanie w tajniki gry nowych graczy. Tak oto narodził się Poznański Klub Mahjonga.